Jak uczymy?

 • Metodyka

  Jak uczymy? – czyli sprawdzone metody w najlepszym wydaniu

  Wieloletnie doświadczenie oraz znajomość teoretyczna i praktyczna wielu metod nauczania pozwala nam wybrać z nich to, co najlepsze i stworzyć spójny, odpowiadający oczekiwaniom słuchaczy oraz ich umiejętnością zestaw. Stawiamy na równoczesne kształcenie wszystkich umiejętności: mówienia, czytania, słuchania i pisania. Dlatego charakterystyczną cechą naszych kursów jest duża różnorodność ćwiczeń.

  Niemniej jednak pozostajemy wierni dwóm zasadom:

   

  • stawiamy na mówienie i komunikacje
  • zajęcia staramy się prowadzić od samego początku w języku obcym.

   

  Cel

  Cel, jaki sobie stawiamy to równomierne doskonalenie wszystkich czterech umiejętności językowych: czytania, pisania, mówienia i słuchania. Oczywiście nacisk na, którąś z wymienionych uzależniony jest od kilku czynników np.: wieku kursantów oraz specyfiki danego kursu. Małe dzieci więcej słuchają i mówią, czytanie i pisanie ograniczamy wówczas do niezbędnego, zalecanego minimum. Z kolei przygotowując słuchacza do samej matury ustnej lub wyjazdu za granicę, jest oczywiste, że najwięcej czasu poświęcamy na mówienie.

   

  Wybór metod i technik nauczania

  Wybór metod oraz technik nauczania zależy m.in. od wieku, stopnia zaawansowania i charakteru grupy lub celu danych zajęć. Niezmiennie jednak znak rozpoznawczy naszych kursów to różnorodność ćwiczeń. Na jednej lekcji uczeń na przemian słucha nagrań, czyta, pisze oraz mówi. Dzięki temu nikt się nie nudzi, wszyscy są skoncentrowani a tempo zajęć jest wysokie.

   

  Rodzaje ćwiczeń

  Oto najczęściej spotykane ćwiczenia na naszych zajęciach.

  Czytanie:

  np. szukanie odpowiedzi na pytania, odgadywanie znaczenia słówek na podstawie kontekstu, dopasowywanie wyrwanych z tekstu fragmentów, uporządkowanie pomieszanych fragmentów tekstu, małe dzieci: powtarzanie za lektorem napisanych słów, czytanie krótkich tekstów, łączenie i układanie rozsypanych zdań,

  Pisanie:

  np. pisanie tekstów użytkowych formalnych i nieformalnych, krótkich i długich: notatka, lista zakupów, list, wypracowanie, małe dzieci: podpisywanie obrazków, uzupełnianie liter w wyrazie,

  Słuchanie:

  np. śledzenie nagranego na CD tekstu, odpowiedzi na pytania, wstawianie ze słuchu brakujących słów w tekście, słuchanie piosenek i wstawianie brakujących fragmentów, małe dzieci: rymowanki, piosenki, wskazanie pasującego do nagrania obrazka lub fragmentu komiksu,

  Mówienie:

  np. przygotowanie krótkiej wypowiedzi na dany temat, odegranie przygotowanej wcześniej scenki, małe dzieci: przygotowanie krótkiej 2-4 zdaniowej wypowiedzi, nazwanie wskazanych przedmiotów, odpowiadanie na pytania,

  Nauka gramatyki:

  Np. tłumaczenie fragmentów oraz całych zdań z języka polskiego na angielski, szukanie poznanych struktur w tekście, testy wyboru a, b, c, uzupełnianie zdań/tekstu właściwymi formami, małe dzieci: gramatyka nie jest nauczana od strony teoretycznej (regułki), aż do ok. 5-6 kl podstawowej. Dziecko uczy się gramatyki podświadomie na podstawie przykładów i różnorodnych ćwiczeń.

   

  Tablice interaktywne

  Ta nowoczesna pomoc dydaktyczna w rękach lektora(lektorki) sprawia, że realizacja wielu ćwiczeń nabiera zupełnie innego wymiaru. Tablice interaktywne to olbrzymie mozliwości, wygoda, urozmaicenie, dodatkowa motywacja a przede wszystkim większa suteczność.

  Sprawdź możliwości tablic inetarktywnych.

  Język polski i język nauczany (właściwe proporcje)

  Udział języka ojczystego nie jest wykluczony, ale maleje wraz ze stopniem zaawansowania słuchaczy (poziom podstawowy: 90% język angielski). Jego użycie zależy również od przerabianego materiału. Tłumacząc gramatykę chętnie sięgamy po porównania z językiem polskim wskazując na analogie i najważniejsze różnice.

  Techniki pamięciowe, techniki uczenia się i koncentracji

  Podręczniki, z których korzystają nasi słuchacze zawierają mnóstwo praktycznych wskazówek dotyczących skutecznych technik uczenia się, zapamiętywania, koncentracji, nowoczesnych metod prowadzenia notatek. Znajduje to odzwierciedlenie w sposobie prezentacji materiału, rodzaju ćwiczeń oraz doborze prac domowych. Ta wiedza jest znana także nam zarówno od strony teoretycznej, jak i praktycznej. Dzięki temu nasi słuchacze mogą w pełni ją wykorzystać w praktyce zwiększając swoje postępy.

  Elastyczność

  Dobór programu nauczania, metod oraz technik ich realizacji uzależniony jest od celu kursu, zaawansowania i wieku słuchaczy, podręcznika, oraz charakteru grupy. Jesteśmy elastyczni, ponieważ potrafimy dostosować się do potrzeb klientów i dokonywać korekt programu lub metod i technik ich realizacji w zależności od przebiegu kursu. Zdajemy sobie sprawę, że technika, która skutkuje w jednym przypadku, nie musi być skuteczna w innym.

  Prace domowe i testy

  Prace domowe oraz testy to ważny element naszego nauczania. Praca domowa zadawana jest na każdej lekcji, a od jej sprawdzenia rozpoczyna się kolejne spotkanie. Korzystamy z opracowanych przez wydawnictwa standaryzowanych testów, które odbywają się po przerobieniu rozdziału w podręczniku. Testy zawsze zapowiadamy z tygodniowym wyprzedzeniem. Testy i sprawdziany nie wskazują, czego nie potraficie, lecz uwypuklają to czego już się nauczyliście!

   

 • Zapisz się do naszej szkoły

Zadzwoń

Zapisy przez telefon

505 066 110
502 248 480
501 663 177
Skontakuj się z nami
Zapisz się do naszej szkoły
Zapraszamy na kursy językowe
Wszystkie grupy wiekowe i poziomy zaawansowania
 • JĘZYK ANGIELSKI
 • JĘZYK NIEMIECKI
 • JĘZYK HISZPAŃKI
 • JĘZYK WŁOSKI
 • JĘZYK ROSYJSKI
Zobacz ofertę
Co nas wyróżnia?
4 osobowe grupy

Wyróżnia nas kameralny charakter. Jesteśmy niewielką placówką. Zajęcia prowadzone są w małych, zaledwie 4 osobowych grupach przez zgrany, kilkuosobowy sztab lektorów.

Długoletnie doświadczenie

Jesteśmy najdłużej działającą szkołą językową w okolicy.

Strefa słuchacza

Kursanci i lektorzy mają do dyspozycji „strefę słuchacza”, na której znajdują się min.:
– dzienik słuchacza (obecności, oceny),
– opis każdych przeprowadzonych zajęć.

Pracownie

Posiadamy dwie placówki: dla dzieci (zerówka i podstawówka), młodzieży (gimnzajum i szkoły średnie): ul. dr Rode 8, dla dorosłych: Ośrodek Szkoleniowy i Egzaminacyjny: ul. św. Antoniego 68 9nad kawiarnią p. Birskich)